2022'de Katılabileceğiniz İnovasyon ve Girişimcilik Etkinlikleri

Canan Ulyana Başer
6 min readMay 5, 2022

Geçtiğimiz yıllar için yayınladığımız 2021, 2020, 2019 ve 2018'de Katılabileceğiniz İnovasyon ve Girişimcilik Etkinlikleri yazılarımızda; önemli konuşmacıların, girişimcilerin, yatırımcıların yer alacağı ve girişimcilik ekosistemini yakından takip etmek isteyen kişilerin katılım gösterebileceği birçok etkinliği sizler için listelemiştik.

Şimdi de bu yıl için yani 2022'de gerçekleşecek önemli etkinlikleri sizler için derlediğimiz yepyeni yazımızla karşınızdayız. Peki bu sene bizi hangi etkinlikler bekliyor?

Startup Grind Global Conference 2022

Dünyanın 55 ülkesinde ve 100'den fazla şehirde girişimcileri buluşturan ve yaklaşık 100 bin girişimci üyesi olan Startup Grind, düzenlendiği yerel ve global etkinliklerle girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi ve büyütmeyi amaçlıyor. Microsoft, Oracle, Notion, Samsung gibi büyük şirketlerin ve önemli girişimlerin sponsor olduğu bu seneki Startup Grind Global Konferansı fiziksel olarak Silikon Vadisi’nde gerçekleşirken isteyenler online olarak da katılım sağlayabilecekler. Ana odağına Web3 ve insan merkezli ürünler oluşturmak gibi konuları alan bu etkinliğin tarihi: 28 Şubat — 2 Mart

Bilet Satın Almak İçin: Startup Grind Conference Tickets

Fifteen Seconds Festival Istanbul

İlk olarak Avusturya Graz’da düzenlenen ve globale açılma aşamasında İstanbul ile yola devam eden Fifteen Seconds, pandemi sebebiyle geçmiş senelerdeki etkinlikleri online platforma taşımıştı. Farklı konsepti ve ilgi çekici içeriğiyle yeniden düzenlenecek Fifteen Seconds Festival Istanbul etkinliği için biletler yakında satışta olacak. Dünyanın her yerinden binlerce düşünürün, yapımcının konuşmacı ve katılımcı olarak yer alacağı bu etkinliğin belirlenen tarihi: 22–23 Eylül

Bilgi Almak İçin: Fifteen Seconds Istanbul

Webrazzi Etkinlikleri

  • Webrazzi E-Ticaret 2022 (Offline & Online): Perakendecilerin e-ticaretteki yeri, 2022’de e-ticaret beklentisi, kargo şirketlerinin e-ticaretteki konumu, indirim dönemlerinin kullanıcı üzerindeki etkisi, 2022'de perakende markalarının e-ticaret yatırımları, pazar yeri satışları yönetimi, geleneksel markaların e-ticaretteki yeri gibi birçok konu bu etkinlikte değerlendirilecek. E-Ticaretin geleceğini merak edenlere önerdiğimiz etkinliği tarihi ise 16 Şubat 2022. Bilet satın almak için: Webrazzi E-Ticaret 2022
  • Webrazzi Dijital 2022 (Offline & Online): Dijital pazarlama alanında önemli konuşmacıların yer alacağı etkinlikte, teknoloji ve hikaye anlatımından içerik pazarlamasında yeni trendlere kadar gündemdeki birçok konu ele alınacak. Ayrıca pandemiyle değişen içerik tüketiminden tüketici eğilimlerine ve özellikle de pandemi sonrasında alışveriş beklentilerine kadar detaylı sunumlar da yer alacak. Bu sektörel etkinlik her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça ilgi çekici ve tarihi ise 16 Mart 2022. Bilet satın almak için: Webrazzi Dijital 2022
  • New HR Summit 2022 (Offline & Online): Teknolojinin gelişmesiyle beraber iş yaşamına giren ya da girecek olan kuşağın davranış ve etkileşim biçimleri de değişmekte. Peki bu konuda şirketler ne yapmalı? İK profesyonelleri kendilerini bu konuda nasıl güncel tutmalı? Trendlerin gerisinde kalmak istemeyen tüm insan kaynakları profesyonelleri 21 Eylül 2022’de Wyndham Grand İstanbul Levent’te bir araya geliyor. Bilet satın almak için: New HR Summit 2022
  • Webrazzi Fintech 2022 (Offline & Online): Danışmanlık yaptığımız bütün şirketler bu konunun öneminin farkında ve gelecek için pozisyonlarını çoktan almaya başladılar. Günümüzün ve geleceğin finansal teknolojileri, bankacılığın dönüşümü, blockchain kavramının finansal teknolojilerdeki önemi gibi başlıkların girişimciler ve sektörün lider finansal kuruluşlarıyla 14 Aralık 2022 tarihinde masaya yatırılacağı bu etkinliğe katılmanızı tavsiye ederiz. Bilet satın almak için: Webrazzi Fintech 2022

Slush 2022

Slush; 2008'den bu yana Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen, yaklaşık 15 bin ziyaretçi ve 130 farklı ülkeden birçok girişimcinin sahne aldığı dünyanın en büyük girişimcilik etkinliklerinden biri. Salgın nedeniyle 2020 etkinliğini iptal eden ancak 2021’deki fiziksel etkinliğiyle sahalara geri dönen Slush’ın 2022 etkinliği için web sitelerinde yakında duyurulacak ibaresini görebilirsiniz. Bu seneki etkinliğin tarihi ve konumu: 17–18 Kasım | Messukeskus Helsinki, Helsinki, Finland

Bilgi Almak İçin: Pre-Registration to Slush 2022

Web Summit 2022

Pek çok sektör ve hatta dünyanın kendisi için büyük bir belirsizliğin olduğu bir zamanda, teknoloji şirketlerinin kurucularını ve CEO’larını, hızla büyüyen startupları, politika yapıcıları ve devlet başkanlarını basit bir soru sormak için bir araya getiren Web Summit 700+ konuşmacı, 1.500+ girişim ve 850+ yatırımcılık hacmindeki Web Summit 2022 etkinliği 1–4 Kasım tarihleri arasında Altice Arena & Fil, Lisbon’da gerçekleşecek.

Bilgi Almak İçin: Pre-Registration for 2022

Future Festival Events

Starbucks, Netflix, Samsung, NASA, Lego ve Google gibi markaların güvendiği ve katılımcıların %97'sinin “katıldığım en iyi inovasyon konferansı” olarak değerlendirdiği Future Festival tarafından düzenlenen lokal etkinliklere bu yıl şans vermeyi düşünebilirsiniz. Bu noktada 100–150 kişinin katılabileceği 1 günlük etkinlikler ve yüz yüze 3 gün boyunca süren festival şeklinde etkinlikler düzenlediklerini söyleyebiliriz.

Bilgi ve Bilet Almak İçin: Future Festival Events

#ProductCon Online

Product School tarafından düzenlenen ve ürün yönetimindeki en güncel konuların ele alınacağı ProductCon, yılda dört kez çevrimiçi olarak gerçekleşmekte ve dünyanın her yerinden 15.000'den fazla ürün profesyonelini bir araya getirmekte. ProductCon etkinliklerinde Amazon, Netflix, Spotify gibi ürünlerin yönetiminde bulunan farklı geçmişlere sahip ürün liderleri konuk edilir. Ayrıca Product School tarafından düzenlenen tüm ücretsiz webinarlara şuradan bilet alabilirsiniz.

İlgili Tarihler Hakkında Bilgi ve Bilet Almak İçin: 17 Şubat, Nisan, Eylül

Product Design Week

İnsanların aşık olacağı deneyimler yaratmak, mevcut projeleriniz için ilham almak ve hayallerinizdeki tasarım ekibini nasıl kuracağınıza dair tavsiyeler almak için Product Design Week etkinliğini ziyaret edebilirsiniz.. Ürünleri başarılı yapan şeyin sırlarını ve şirketlerin yeni hizmetler oluştururken hangi hataları yaptığını öğrenebileceğiniz bu etkinlik 30 Ağustos — 2 Eylül tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek.

Bilgi ve Bilet Almak İçin: Future London Academy

SubSummit

Tüketicilerin yeni ürünleri keşfetme, satın alma ve deneyimleme şeklinin hızlı evrimini yönlendiren endüstri liderleri ile tanışabileceğiniz ve ortaklık için bağlantı kurabileceğiniz bir etkinlik. Zuora CEO’su Tien Tzuo’dan Shopify’ın Etkileşim Başkanı Jamie Levy’ye kadar düzinelerce konuşmacının bir araya geleceği bu etkinlik 1–3 Haziran tarihleri arasında Orlando, Florida’da gerçekleşecek.

Bilgi ve Bilet Almak İçin: SubSummit

Techstars Events (Online + Offline)

Techstars, 2006 yılında Colorado, Boulder’da kurulmuş bir Amerikan tohum hızlandırıcısıdır. 2019 itibariyle şirket, toplam piyasa değeri 18,2 milyar ABD doları olan programlarına 1.600'den fazla şirketi kabul etmiştir.

Bilgi ve Etkinlik Tarihlerini Görüntülemek İçin: Techstars Community Events

TechCrunch Events

TechCrunch, teknoloji endüstrisi ile ilgili haber yayınları yapan çevrim içi yayıncıdır. TechCrunch kurucuları, özellikle de erken aşamadaki kurucuları desteklemeyi kendine amaç edinmiş bir platform. Bu bağlamda gerçekleştireceği etkinliklerle girişimleri ve kurucularını, uzmanlarla buluşturmayı hedefliyor.

Bilgi ve Etkinlik Tarihlerini Görüntülemek İçin: Featured Events

Hello Tomorrow Global Summit

Hello Tomorrow; girişimcileri, bilim insanlarını ve yatırımcıları aynı çatı altında buluşturarak endüstriyel ve sosyal problemlerin, dünyayı değiştirecek inovasyonlar ile çözüme kavuşmasını sağlama misyonu ile hareket etmekte ve bunların pazarda büyük bir etki yaratmasını sağlayacak yarışmalar düzenlemektedir. Ayrıca alanında uzman beyinleri, yarını inşa etmek amacıyla bir araya getiren uluslararası konferanslar organize ederken, bölgesel problemlere ışık tutan dünya çapında etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Bilgi Almak İçin: Pre-Register for 2022

Not: Listeye katılmasını istediğiniz tüm etkinlikleri bize iletebilirsiniz. Yazımız yıl içinde yeni etkinlik tarihleri de eklenerek güncellenecektir, tekrar göz atmayı unutmayın!

Originally published at https://www.gooinn.co on January 07, 2022.

--

--

Canan Ulyana Başer

çokça okur, bolca dinler, sınırsız severim | Podcaster @bimilenyumlu 🎧